BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Keletas minčių apie politikos(!) savižudybę


Lietuviška politinė vaizduotė skurdi. Ji tokia skurdi, kad stokoja fantazijos rašant scenarijų savęs pačios galutiniam sunaikinimui, o jis neišvengiamas. Tokią susinaikinimo galimybę turėjome Lietuvą valdant prezidentui Rolandui Paksui. Gaila, bet ir tuomet neužteko minėtosios vaizduotės (drąsos) merdėjančią politinę savimonę ir sąmonę paleisti pelenais į užmaršties dausas, t.y. nužudyti save su visa patetiška biurokratinės - institucionalistinės retorikos veidmainyste. Atvirkščiai, po „sėkmingos” Rolando Pakso operacijos ši retorika tapo kodifikuota ir sakralizuota viešojo politinio diskurso norma, kuri intelektualizuotos reminesencinės pamėklės forma nūdien iškyla prezidentės Dalios Grybauskaitės personne. Ji yra aiškus priminimas mums, jog mes niekaip nesiryžtame, o gal nesugebame, išgyventi savo šizofreniškos, o ji kaip tik tokia ir yra, politinės sąmonės ir savimonės mirties. Tūpčiojame prie dūlančių demokratinio exalté naratyvo griaučių ir žaidžiame magiškų žodžių, kurių prasmės ir turinių nesuprantame, kauliukais. Save esame susaistę keistais tikėjimais, mitais, tautologijomis, kurios kasdienybę peni dar keistesne leksika ir jos valdomomis struktūromis ir jose tarpstančiais personažais. Bijome.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Lija:

    kas liks mums, jei net vadai pasiduos pagundai pasiduoti? plūduriuoti stovinčiame Tarkovskio vandenyje kuris jau tuoj tuoj prasmirs?

  2. Na Tarkovskio pluduriuojantis vanduo turi visiskai aiskia emocine opozicija - Soliari :)
    Gal politinis siurrealizmas mums pades, tiesiog ziuresime i viska kaip i komedija, kuri musu neliecia… nors mazai tiketina…

Rašyti komentarą