BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Korupcija viešajame sektoriuje

The Economist pristato pasaulinį korupcijos žemėlapį. Nieko netikėto nepavyko atrasti. Mūsų tėviškė “garbingai” žengia Rytų ir Centrinės Europos kaimynių gretose, kitaip tariant, visur bėdos tos pačios. Žvelgiant į žemėlapio spalvinę gamą, ji aiškiai rodo, kad sąžiningumo deficitas po meilės - antrasis reikšmingas žmonijos stygius.

Rodyk draugams

Apie ilgesį gyventi

Charles M. Kozierok

Bičiulis manęs klausia, ką daryti, kai apima absoliutus beprasmybės jausmas. Sakau atsiminki, kad šį jausmą gali patirti, nes bus akimirka, kai nespėsi sentimentaliai atsidusti gviešdamasis paskutinių Gyvenimo laiko trupinių.

Mirtis
Ir laisvė -
Abi per vieną
Sprindį,
Per vieną skrydį
Viesulų.

Paulius Širvys

Rodyk draugams

Keletas minčių apie politikos(!) savižudybę


Lietuviška politinė vaizduotė skurdi. Ji tokia skurdi, kad stokoja fantazijos rašant scenarijų savęs pačios galutiniam sunaikinimui, o jis neišvengiamas. Tokią susinaikinimo galimybę turėjome Lietuvą valdant prezidentui Rolandui Paksui. Gaila, bet ir tuomet neužteko minėtosios vaizduotės (drąsos) merdėjančią politinę savimonę ir sąmonę paleisti pelenais į užmaršties dausas, t.y. nužudyti save su visa patetiška biurokratinės - institucionalistinės retorikos veidmainyste. Atvirkščiai, po „sėkmingos” Rolando Pakso operacijos ši retorika tapo kodifikuota ir sakralizuota viešojo politinio diskurso norma, kuri intelektualizuotos reminesencinės pamėklės forma nūdien iškyla prezidentės Dalios Grybauskaitės personne. Ji yra aiškus priminimas mums, jog mes niekaip nesiryžtame, o gal nesugebame, išgyventi savo šizofreniškos, o ji kaip tik tokia ir yra, politinės sąmonės ir savimonės mirties. Tūpčiojame prie dūlančių demokratinio exalté naratyvo griaučių ir žaidžiame magiškų žodžių, kurių prasmės ir turinių nesuprantame, kauliukais. Save esame susaistę keistais tikėjimais, mitais, tautologijomis, kurios kasdienybę peni dar keistesne leksika ir jos valdomomis struktūromis ir jose tarpstančiais personažais. Bijome.

Rodyk draugams

Amerikiečių požiūris į homoseksualių porų santuokas. Įdomi statistika

The Economist publikuoja informaciją susijusią su homoseksualių žmonių santuokų palankumo vertinimu JAV. Asmeniškai, esu daugiau nei santūrus kalbant apie tokio tipo ryšių institucionalizavimą, tačiau skaičiai įdomus ypač tose vietose, kur kalbama apie ateistų ir agnostikų tariamą tvirtą TAIP tokioms santuokoms(?).

Rodyk draugams