BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie Vytautą, patupdžiusį Andrių į š….

Vakar profesorius Vytautas Landsbergis sudrebino Lietuvos politinę padangę. Apkaltino partijos vadovybę brendant į š… duobę. Kad profesoriaus žodinės ekvilibristikos arsenalas turtingas tą žino visi. Bet neprasčiau už sofistikuotą kalbėjimą konservatorių mohikanas valdo ir sudėtingos politinės meistrystės įrankius.
Prieš keleta dienų partijos bičiuliams pasiuntęs signalą apie jo neprieštaravimą galimai koalicijai su Darbo partija kaip tikras politinio veikimo sprinteris savo pozicija greitai ir kardinaliai pakeitė.
Klausimas kodėl? Kodėl smogta savo politiniam kūdikiui, Andriui Kubiliui, į paširdžius dabar? Ir kodėl profesorius linkęs rizikuoti vyriausybės stabilumu prieš lemiamą balsavimą dėl kitų metų biudžeto?
Manau atsakymų esama bent keleto. Profesorius nepradeda žaisti sudėtingų politinių partijų neturėdamas bent kelių politinio scenarijaus sinopsių. Toks drastiškas, tiek stiliumi, tiek forma, kaltinimas turi aiškų tikslą - priminti partijai ir politiniam Lietuvos elitui kas norėtų ir galėtų priimti sprendimus liečiančius koalicijos, o iš principo ir Lietuvos ateitį. Taip, tai profesorius ir jo aplinkos žmonės. Vieša paslaptis, kad Vytautas Landsbergis nepatenkintas Andriaus Kubiliaus kaip premjero veikla. Nors viešumoje dažnai gina Vyriausybės vienus ar kitus sprendimus, bet tai primena ne nuoširdų savo autoriteto naudojimą politinio “sūnaus” gynybai, o sukąstų dantų taktiką. O ir partijos poste dabartinis premjeras tik todėl, kad tam nebuvo pasiruošusi Irena Degutienė. Situacija kardinaliai pasikeitė. Andriaus Kubiliaus premjerinių klaidų bagažas “turtingas”. Koalicinis projektas “du bausti ir vienas liberalas” patyrė fiasko, o partinė opozicija kaip niekada stipri. Vytautui Landsbergiui šioje situacijoje buvo svarbu laiku perimti iniciatyvą į savo rankas. Ir jis tai padarė. Dabar jau ne tiek svarbu, ar Andrius Kubilius išliks premjeru. Jis tik pėstininkas sudėtingoje šachmatų partijoje. Svarbiausia, kad ėjimų strategiją dėlioja jau kiti. Andrius Kubilius pralaimėjo partiją, kurios nebuvo galima laimėti. Stebina tik tas naivumas, kuris Andriui Kubiliui leido tikėti profesoriaus “nuoširdumu”, kalbant apie galimą darbiečių prisijungimą prie koalicijos ir profesoriaus neprieštaravimą tokiam sprendimui. Akivaizdi provokacija, kuri baigėsi viešu ir, drįstu spėti, galutiniu Andriaus Kubiliaus bent kiek reikšmingesnės politinės figūros laidotuvių akordu.
Vytautas Landsbergis su malonumu jau dabar į partijos pirmininkes patupdytų Ireną Degutienę. Seimo pirmininkės reitingai aukšti, politinė leksika priimtinesnė paprastam piliečiui už Andriaus Kubiliaus sausą ir neįtikinančią retoriką, o ir moteris, kuri nekelia jokių neigiamų emocijų. Bet veikiausiai profesorius aiškiai suvokia, kad tokį politinį brangakmenį naudoti dar per anksti. Iki savivaldos rinkimų, kur jis labai praverstų, dar yra laiko, tad Andriaus Kubiliaus kaip partijos pirmininko agonija truputį užsitęs. Dėl premjero kita kalba. Čia Andrius Kubilius ir toliau gali “mėgautis” savo bekompromisinio ir Lietuvą iš sunkmečio duobės traukiančio “lyderio” įvaizdžiu. Šioje politinėje partijoje tai ne tiek svarbu. Profesorius puikiai suvokia, kad visa negatyvi visuomenės emocija projektuojama asmeniškai į Andrių Kubilių ir jo kabinetą. Partijos reitingams tai beveik neturi jokios įtakos. Todėl ir ne taip svarbu koks likimas Andriaus Kubiliaus laukia premjero poste. Jei išsikapstys bus didvyris, jei ne - rezerve esama Irenos Degutienės.
Savo laiške profesorius pranašiškai spėja, jog nebūtų keblumų jeigu biudžetas nebūtų patvirtintas ir vyriausybei tektų dirbti mažumoje. Teisingai supratote tai ne pranašystė, o rekomendacija, kuri reiškia viena - pirmalaikius parlamento rinkimus.
Kartais patupdžius visą partiją ir valstybę į š… duobę, galima išlipti iš jos visiškai švariam. Tokia paradoksali ta politinio veikimo logika. Ir ją puikiai išmano profesorius Vytautas Landsbergis.

Rodyk draugams

Apie Vladą, Arkadijų ir Artūrą…II

Ilgai atsakymo laukti nereikėjo:)

http://www.alfa.lt/straipsnis/10297278/?Apie.lietuviu.kalba..Arba..Vladimirai..nepyk=2009-10-30_14-59

Rodyk draugams

Apie moterį…

Pažinti moterį….geras tonas džentelmenų tarpe.

Mėginti paaiškinti moterį…neišsenkantis atradimų šaltinis vyrui.

Ir apskritai kodėl čia apie moterį, nes nekalbėti apie moterį….grubus netaktas.

Rodyk draugams

Apie krizės dugnus ir bedugnes

Etatus dar ketina karpyti
CV.LT 2009.10.30 11:20
Skaityti komentarus (0)
Statistikos departamento spalį atliktos apklausos duomenimis, darbuotojų skaičių dar planuoja mažinti dauguma įvairiuose sektoriuose dirbančių įmonių. O didinti - vos viena kita bendrovė.

Susiję rašiniai
Darbuotojus dar žada atleidinėti
Nesiėmus veiksmų, ekonominę krizę gali keisti socialinė

Gamybos įmonių vadovai nurodo, kad gaminamos produkcijos paklausa mažėjo, tačiau lėčiau nei per praėjusius mėnesius. Pasak įmonių vadovų, kaip ir ankstesniais mėnesiais, pramonės įmonių produkcijos gamybą riboja nepakankama paklausa ir finansiniai sunkumai. Artimiausiais mėnesiais darbuotojų skaičių žada mažinti 42% šio sektoriaus apklaustų įmonių vadovų ir 2% - didinti.

Statyboje verslo tendencijos per mėnesį beveik nepasikeitė. Statybos įmonių vadovų teigimu, spalį darbų mažėjo, tačiau lėčiau nei per praėjusius mėnesius. Artimiausiais mėnesiais 63% apklaustų statybos įmonių prognozuoja statybos darbų užsakymų mažėjimą, o 3% - didėjimą. Darbuotojų skaičių žada mažinti 70% apklaustų įmonių vadovų, didinti - tik 1%.

Skaityti toliau
reklama:

Mažmeninės prekybos įmonių apklausos rezultatai parodė, kad prekių apyvarta sumažėjo. Trečdalis įmonių teigia, kad mažins parduodamų prekių kainas, 60% mano, kad kainos nesikeis. Darbuotojų skaičių mažinti ketina 57% prekybos įmonių vadovų, didinti - 1%.

Paslaugų sektoriaus įmonių apklausos rezultatai parodė, kad įmonių ekonominė būklė per praėjusius mėnesius šiek tiek pablogėjo: 31% respondentų teigė, kad ekonominė būklė pablogėjo, o rugsėjį tokių buvo 30%. Artimiausiais mėnesiais darbuotojų skaičių mažinti ketina 42% įmonių vadovų, o 7% - didinti.

Labai iškalbinga statistika. JI aiškiai leidžia matyti, kad realus ekonomikos sektorius vis dar stipriai traukiasi. Bedarbystė augs. Mažės pajamos į biudžetą, tuo tarpu socialinės išmokos didės. Todėl vėl skolinsimės ir pravalgysime.

Atsigaunant aplinkinėms rinkoms, dalį perteklinių bedarbių “eksportuosime”, bet tik tai tiek. Todėl atsigaunančios aplinkinės rinkos mums svarbios tik šiuo aspektu. Perteklinių bedarbių “eksportas” sumažins spaudimą viešiesiems finansams - mažiau reikės įvairių socialinių išmokų. Bet ir šis efektas trumpalaikis. Nes dėl išaugusio valstybės skolos valdymo kaštų viešieji finansai patirs spaudimą iš finansinių rinkų. Būsime valstybė su aukšta mokestine baze, ribotais darbo rinkos, o tuo pačių ir surenkamų mokesčių,  resursais bei neaiškia ekonomine struktūra.

Iš šios krizės išeisime ne sustiprėją, kaip teigia Andrius Kubilius, o atvirkščiai - susilpnėją. Aišku, atviras klausimas išlieka, kodėl nesiskolinome iš TVF pigiai, o ir toliau tęsėme/ame brangaus skolinimosi politiką?

Atsiprašau, atsakymas jau pasirodo žinomas. Tik deja, mes - mirtingieji, jo nesužinosime!

Rodyk draugams

Apie pardavimus ir parsidavimus

Šiandien susitikau su vienu geriausių produkto pardavėjų Lietuvoje. Taip jis save pristatė:)

Susitikimo pabaigoje sulaukiau replikos, kad man “pavyko save parduoti”!

Šiaip, esu prieš prekybą žmonėmis, bet suvokimas, kad gali kažkam save parduoti keistai malonus:)

Rodyk draugams

Apie Vladą, Arkadijų ir Artūrą…

Vladimiras Laučius pradėjo diskusiją

Diskusija įdomi. Pamėginta pasvarstyti apie prezidento galių išplėtimą ir galimus įrankius šiam tikslui pasiekti.

Įdomi publicistinė provokacija. Priverčia dar kartą savęs paklausti apie politinės sistemos žaidėjų institucinę, politinę sąrangą bei jos atitikimą šių dienų politinėms ir socialinėms realijoms.

Arkadijus Vinokuras prisijungė prie diskusijos

Nepažįstu pono Arkadijaus. Tiesa, esu keletą kartų sutikęs renginiuose, bet tik tiek. Vertinant jo mėginimą įsijungti į šią diskusiją, tikslesnis šio įsijungimo apibrėžimas būtų “oponavimas”, nustebau dėl argumentų skystumo. Turbūt nesunku nuspėti, kad ponas Arkadijus griežtai nepritaria prezidentinių galių didinimui!

Artūras Račas diskusiją išplėtojo

Artūro garbiai turiu pasakyti, kad jo talentingas, sumanus ir skvarbus analitinis žvilgsnis abejingu palieka retai. Oponuodamas Vladui jis tai tik patvirtino.  Nepaisant to, kad daugelis argumentų yra tik galimų situacijų moduliacijos ir spėjimai.

Reziume

Vladimiras Laučius iškėlė idėją, na tarkim mėgino viešai pasvarstyti tema, kuri aiškiai sukels diskusiją ir pasės įtarimus daugelio, p. D.Grybauskaitei oponuojančių, verslo ir politinių elitų tarpe. Jei jie to viešai nedeklaruoja tai nereiškia, kad tokios opozicijos nėra. Klausimas, kodėl provokuojamas prezidentės ir “?” konfliktas?

Arkadijus Vinokuro reakcija suprantama. Pastaroji Vladimiro mintis nelabai turėjo patikti Andriui Kubiliui ir jo aplinkos žmonėms, o Arkadijus neabejotinai šios aplinkos “tarnas”. Jis aiškiai leido suprasti, kad A.Kubilius ir jo aplinka turi ilgalaikių planų, todėl nelabai norėtų, kad dabar įsipliekstų diskusija, kuri pareikalautų daug jėgų.  Ginti tvirtą premjero galių bokšto kuorą gali būti nelengva. A.Kubilius neturi tam laiko ir noro. O žinant šio žmogaus charakterį, jis viešai niekad neišdrįstų oponuoti niekam kas susiją su D.Grybauskaitės personalijos klausimu.

Artūrui Račui tapus LRT Tarybos nariu, kuris buvo deleguotas LR Prezidentės, esama įtarimo, kad pačiai D.Grybauskaitei nenaudingą diskusiją buvo pamėginta užgesinti skolą jaučiančio žmogaus rankomis.

Tiesa, reikia pripažinti, kad jei ir buvo institucinių interesų padiktuotas A.Račo pamąstymas, tai dar nereiškia, kad jo argumentai neįtikinami. Jie įtikinami.

Įdomus politinių ir verslo elitų pasistumdymas politinių apžvalgininkų pečiais!

P.s Laukiantiems pratęsimo :)


Rodyk draugams